İleri Düzey Html5 Dersleri Hakkında

İleri Düzey Html5 Dersleri

İleri Düzey Html5 Dersleri

İleri Düzey Html5 Dersleri adlı projemize başlamadan önce yapacaklarımız hakkında biraz bilgilendirmek istedim sizleri. Derslerimizde html  hr şöyle kullanılır css de text-align ne işe yarar şeklinde yazı paylaşımı yerine bir tema yapacağız ve bu temayı videolu bir anlatımla tasarlayacağız. İleri Düzey Html5 Dersleri isimli projemiz de css ve html de işimize yaracak çoğu etiketi ve kullanımlarını anlatarak paylaşacağım lakin  işte br = bir alt satıra geçer gibi bir anlatım olmayacak neye ihtiyacımız varsa videoda söyleyeceğim ve kullanımını göstereceğim. Ayrıca videolarda yaptığım kaynak kodlarını sitede paylaşacağım. Videoyu izlemeden kaynak kodunu kullananlar için videolar ve derslerin bir anlamı kalacağını zannetmiyorum.

İleri Düzey Html5 Dersleri projemiz de ne yapacağız?

İleri Düzey Html5 Dersleri projemiz de Html5, Css4, ve Bootstrap teknolojileri kullanarak ve gerekirse bir kısım jquery de yazarak bir tema oluşturacağız. Temamız bittiğinde ise WordPress içerik yönetim sistemine nasıl tema giydirilir yani temamızı wordpress içerik yönetim sistemimize nasıl entegre ederiz  onu öğreneceğiz. Sizden bunların karşılığında tek isteğim olumlu yada olumsuz geri dönüşleriniz yani yorumlarınız olacaktır. Tamamen ücretsiz olacak bu eğitim setinin ilk  videolarını çekmeye başlamış bulunmaktayım çok yakında düzenli bir şekilde Sinan Korkut’un Notları isimli siteye yükleyeceğim.

Bu İleri Düzey Html5 Dersleri projesin de düzenli ve düzensiz:) kod yazma hepsini göreceksiniz. klasör sistemi nasıl kurulur tema yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Hangi programı kullanmalıyız hepsini adım adım öğrenmiş olacaksınız. Tabi bu hangi programı kullanmalıyız kısmı bir tercih meselesidir, ben sublime text yada notepadd+ kullanırken bir başkası netbeans  yada başka tarz uygulamalarda kullanabilir. Ben visual studio ile html css yada php yazanları da gördüm. Hangisi Hoşunuza gidiyorsa o programı tercih edebilirsiniz. Dreamveaver tavsiye etmiyorum Nokta 🙂

İleri Düzey Html5 Dersleri
web tasarim dersleri-başlıyor

İleri Düzey Html5 Dersleri Projemizin Temasını güzelbir Kurumsal responsive tema olarak düşündüm açıkçası. Yani böyle bir temanın sıfırdan üretilip wordpresse entegresi esnasında bir çok şey öğreneceğinize emin olabilirsiniz. Ben kullanımlarının gösterilip ortaya güzel bir tema koymadan anlatanlar gibi yapmayacağım kullanımlarını temayı üretirken öğreneceğiz. Bu şekilde herşey aklımızda fazlası ile kalmış olacaktır. Güzel şeyler Öğrenmiş olacağız.

İlk videonun içeriği:

  • Responsive ve Normal tema arasındaki farklar
  • Bootstrap nedir ?
  • Html? Nedir
  • Css nedir
  • Gerekli dosyaların oluşturulması ve indirilmesi işlemleri.

İlk videomuzu bu şekilde tamamlamış olcağız. Sizlerden geri dönüşlerinizi bekliyorum. Kolay gelsin.

 

mskorkt

1994 yılının Nisan ayında Ankara/Altındağ da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi sincan keçiören ve karacaören olmak üzere 3 farklı okulda aldığım eğitim ile tamamladım. Lise de bilgisayar merakımdan dolayı seçtiğim Anadolu Teknik Lisesinden mezun olduktan Sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim. Zorunlu stajımı Samsung Yetkili servisin de tamamladım. Eğitimini yeni tamamlamış birisi olarak tecrübesizlik nedeniyle yazılım firmaların da iş bulamama sıkıntısını aşmak adına üniversite öğrencilerinin yazılım projelerini ücreti karşılığın da yaparak kendimi geliştirdim. Daha Sonra Netnet ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri isimli firmada görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir