Bootstrap Nedir? ve Bootstrap Nasıl Kurulur

Bootstrap Nasıl Kurulur ?

Bootstrap Nasıl Kurulur

Bootstrap Nedir  ?
Bootstrap twitter  tasarımcıları tarafından geliştirilmiş ve tasarımlarınızı hızlı bir şekilde geliştirmeniz için oluşturulmuş bir css frameworküdür.

Framework nedir ?

yazılım geliştiriciler tarafından önceden geliştirilmiş hazır kütüphanelerin bulunduğu ve bunlara daha fazlasını ekleyerek geliştirebileceğin hazır kod yapılarıdır. Hemen hemen her yazılım dilinin bir frameworkü günümüzde vardır. Örnek vermek gerekirse css te bootstrap ve flex css gibi php de laravel , zend gibi c# ta entity framework gibi yapılar mevcuttur. Peki bootstrap nasıl kurulur ? bootstrap eğitimleri ile hepsini tek tek öğreneceksiniz.

Bootstrap Nasıl Kurulur

bootstrap nasıl kurulur ne gereklidir videoda detaylı bir şekilde anlattım.

bootstrap orjinal sitesinden  son versiyonunu indirip içinde css js ve font dosyaların tasarımınızın bulunduğu kaynak dosyaların arasına yerleştiriyoruz. ve aşağıdaki şekilde header veyahut nerede kullanmak istiyorsanız orada uygun bir biçimde çağırıyorsunuz.

Bootstrap Nasıl Kurulur ?

sorumuza cevap bulduktan sonra yukarıdaki gibi basit bir html5  yapımızı kuruyoruz, bu yapıyı nasıl kurduğumuzu ilerleyen videolarda da göreceksiniz zaten. Ne ne işe yarıyor tek tek göstereceğiz.

Yukarıda ne yaptık basit bir html5 yapımızı kurduktan sonra sayfamıza head etiketleri arasında  sayfa başlığını çağırdık. Daha sonra bootstrap.css dosyamızı sayfamıza dahil ettik. bootstrap’ın  çalışması için gerekli olan  jquery  dosyalarımızı da yukarıda gördüğümü gibi sayfamıza davet ettik. burada dikkat edilmesi gereken konu href parametresinden sonraki adres kendi klasör yapınız da dosyalarınız nerede ise orası olmalıdır.

Bootstrap Nedir  öğrenmiş olduk.

Bootstrap nedir  öğrendiğinize göre burdaki yapının aynısını kurarak kendinizin bootstrap sitesinden nelerin nasıl kullanıldığını öğrenmenizde fayda var.

Yukarıda bir eksiklik gözüme çarptı. Eğer responsive bir tasarım istiyorsanız yani mobil yahut tablet tasarımları istiyorsanız her ekrana uygun tasarımlarım olsun diyorsanız bunu meta etiketi ile belirtmeniz lazım.  Html5 Sayfa duyarlılığını nasıl yaparım diyorsanız yukarıdaki ve alttaki kod blokları arasındaki farka bir göz atınız  😀

farkındaysanız 2 blog arasındaki tek fark <meta> etiketi ile sayfanın duyarlı olduğunu belirtmemiz olmuştur.Ayrıca bootstrap ders notları indirmek için ve bootstrap ders notları ile daha iyi öğrenmeniz için sizlere notları yükleyip paylaşacağım. İyi kodlamalar.

Bootstrap Nedir ve Bootstrap nasıl kurulur adlı eğitim setimin ilk videosu

mskorkt

1994 yılının Nisan ayında Ankara/Altındağ da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi sincan keçiören ve karacaören olmak üzere 3 farklı okulda aldığım eğitim ile tamamladım. Lise de bilgisayar merakımdan dolayı seçtiğim Anadolu Teknik Lisesinden mezun olduktan Sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim. Zorunlu stajımı Samsung Yetkili servisin de tamamladım. Eğitimini yeni tamamlamış birisi olarak tecrübesizlik nedeniyle yazılım firmaların da iş bulamama sıkıntısını aşmak adına üniversite öğrencilerinin yazılım projelerini ücreti karşılığın da yaparak kendimi geliştirdim. Daha Sonra Netnet ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri isimli firmada görev aldım.

Bootstrap Nedir? ve Bootstrap Nasıl Kurulur” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir