Bootstrap Ders Notları ve Bootstrap Görüntülü Eğitim Seti

bootstrap ders notlarıile bootstrap öğrenmek isteyip videolu dersleri izleyemeyenler için notlar hazırlıyoruz.

Bootstrap Nedir ve nerelerde kullanılır ve Bootstrap Ders notları

Bootstrap web dünasına bir imaj ve kolaylık kazandıran css frameworküdür. Twitter tarafından kendi sitesinde de kullanılan bu framework ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Biz webmasterlar olarak daha doğrusu front-end geliştiriciler olarak  bu framework ile sağlam ve herkes tarafından kabul edilmiş bir yapıya uyum sağlamış olduk. Bootstrap responsive web site yapanlara kolaylıklar sağladığı gibi  form tasarımlarından tutun da  modal tasarımlarına kadar hepsinde sizlere hazır kalıplar sunuyor ve bu kalıpların değiştirilmesi olayın da sizlere büyük avantaj sağlıyor. Bootstrap öğrenmek isteyenler için ayrıca bir bootstrap ders notları hazırlıyorum.

Bootstrap Dersleri

Bootstrap ile kodlama yapan bir front-end geliştirici ortalama olarak 1 2 gün kâr etmiş sayılabilir. Responsive tasarım olarak altyapıyı kurmanız hemen hemen yarım gününüzü alabilir tabii sıfırdan başlıyor iseniz. Kendi frameworkünüzü oluşturduysanız orasını bilemeyiz tabi ki.

Bootstrap dünya genelinde kabul görmüş ve dünyanın en çok kullandığı css frameworküdür. Sonuç itibari ile twitter tarafından piyasaya sunulan bu  framework sağlamlığını yayımlayan firmadan da alıyor diyebiliriz. Twitter tamamen sitesinde bootstrap kullanıyor zaten.

Bootstrap ile neler yapılabilir ?

Bootstrap ile responsive bir web sitenin ihtiyacı olan css düzenlerinden tutun da form düzenlerine butonlara hatta responsive tablo ve responsive resiim eklemeye kadar her şeyi  yapabilirsiniz. Responsive video eklemeler responsive iframeler  ya da Hazı javascript uygulamaları bootstrap tab özeliği gibi. Bootstrap kendine özgü sliderlar ve kullanımları hepsini geniş dökümantasyonu ile beraber bulabilirsiniz.

Bilindiği üzere tablolara responsive mantığına aykırı bir nesnedir. Fakat bootstrap bununda güzel bir yolunu bulmuş ve responsive tablo yapımını ve kullanımını sizlere sunmuştur. Bootstrap ile tablolar dahil her türlü ihtiyacınızı responsive olarak tasarlayabilirsiniz.  Bootstrap öğrenmek adına kaynak arıyor ve bulamıyorsanız ya da bulduğunuz kaynaklar yeterli seviyede değil ise sizlere bootstrap dersleri adlı eğitimimizi  öneriyorum. Eğitim de adım adım bootstrap ile web sitesi tasarımı yapıyoruz ve daha sonrasında basit bir php admin sayfası hazırlıyoruz.

hazırladığımız dosyaları ve öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza bootstra ders notları yakın zaman da paylaşacağım.

Bootstrap ders notları nda neler olacak ?
bootstrap ders notları’nda bootstrap grid yapısı bootstrap hazır yapılar bootstrap tablolar bootstrap responsive tablo tasarımlar ve datatable kullanımı ve bootstrap ders notları web sitesi yapımı 🙂

Diğer dersler ve makalelerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ücretsiz bootstrap dersleri adlı eğitim setine göz atmak için hemen tıklayınız.

Ücretsiz asp.net Dersleri adlı eğitim setimize ulaşmak  için tıklayınız.

 

mskorkt

1994 yılının Nisan ayında Ankara/Altındağ da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi sincan keçiören ve karacaören olmak üzere 3 farklı okulda aldığım eğitim ile tamamladım. Lise de bilgisayar merakımdan dolayı seçtiğim Anadolu Teknik Lisesinden mezun olduktan Sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim. Zorunlu stajımı Samsung Yetkili servisin de tamamladım. Eğitimini yeni tamamlamış birisi olarak tecrübesizlik nedeniyle yazılım firmaların da iş bulamama sıkıntısını aşmak adına üniversite öğrencilerinin yazılım projelerini ücreti karşılığın da yaparak kendimi geliştirdim. Daha Sonra Netnet ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri isimli firmada görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir