Roman Tavsiyeleri – Alamut Kalesi

Alamut Kalesi
Alamut Kalesi Roman Özetleri

Alamut Kalesi

Roman severler için muhteşem bir eser daha paylaşıyorum arkadaşlar. ‘ Alamut Kalesi ‘ diğer bir adıyla Fedailerin Kalesi Alamut. Kitap Büyük Selçuklu Devletinin Son dönemlerini anlatan bir eserdir. İsmaili öğretisi ile öğrencilerinin diğer bir deyiş ile fedailerinin beynini yıkayan bir  Örgüt liderinin zekasını ve esrarengiz yanlarını anlatmaktadır. Bu kale alınamaz olarak bilinen bir kaledir ve bu kalenin bir çok kuşatmaya karşı koyduğu anlatılmaktadır kitapta. Örgütün lideri olarak Hasan İbn-i Sabbah’ın bu kaledeki hile ve oyunlar ile beyin yıkayışlarını ele alan bu eser günümüzdeki ismini ağzımıza almak istemediğimiz kukla, piyon ve vatan haini terör örgütlerinin işleyişi hakkında insanları çok güzel bilgilendirebilecek bir eserdir.

Alamut Kalesi adlı bu eseri okuduğunuzda her duyduğunuza ve gördüğünüze inanmamanız gerektiğini anlayacaksınız. Beyninizi kimseye kiraya vermemeniz gerektiğinin bir örneği olan bu kitap  Allahu Teala’dan başka kimselere  bağlı olmamamız gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermektedir.  Alamut Kalesi isimli bu eseri yabancı bir yazardan seçmemdeki en büyük etken tarafsız bir  bakış açısından yazılacağını düşünmemdi fakat yazar çok azda olsa tarafını hissettirmiş ama abartısız biçimde bir anlatım ile mükemmel bir eser koymuş ortaya. Bu eserin en güzel yanı akıcı olması. Sizi o anın büyüsü ile olayın içinde hissine kaptıran güzel ve nadir eserlerden bir tanesidir bu kitap. Öyleki kitabı okuyup bitirmek 2 ya da 3 günümü almıştır.

Alamut Kalesi adlı bu eserde Büyük Selçuklu Sultanı, Veziri ve Ordu liderlerine yapılan suikastleri ve sebeplerini detaylı bir şekilde roman havasında ele almış yazar. Romanda ayrıca Hasan İbn-i Sabbah, Nizam-ül Mülk ve Ömer Hayyam’ın hayatı anlatılmaktadır. 3 Yakın arkadaş olan bu isimlerin yollarının ayrıldıktan sonraki hayata bakışları değişiyor. Kitapta bu 3 arkadaşın Selçukluyu yıkmak için söz ve yemin ettiği fakat Nizam-ül Mülk ve Ömer Hayyam’ın daha sonra Selçuklu Devletine hizmet yolunu seçtiğini ve Hasan Sabbahın oyuna getirilerek saraydan kovdurulduğuna dair bir çok iddiadan bahsediyor.

Alamut Kalesi

bakış açınıza fayda edecek bir çok değerli eserden birisidir. Bu güzel eserin zihninizi açması dileğiyle. Keyifli okumalar!

 

Satın Almak İçin TIKLA

mskorkt

1994 yılının Nisan ayında Ankara/Altındağ da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi sincan keçiören ve karacaören olmak üzere 3 farklı okulda aldığım eğitim ile tamamladım. Lise de bilgisayar merakımdan dolayı seçtiğim Anadolu Teknik Lisesinden mezun olduktan Sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim. Zorunlu stajımı Samsung Yetkili servisin de tamamladım. Eğitimini yeni tamamlamış birisi olarak tecrübesizlik nedeniyle yazılım firmaların da iş bulamama sıkıntısını aşmak adına üniversite öğrencilerinin yazılım projelerini ücreti karşılığın da yaparak kendimi geliştirdim. Daha Sonra Netnet ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri isimli firmada görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir