Enver Paşanın Romanı

Enver Paşanın Romanı

Herkese merhabalar, roman severler için güzel bir eseri daha tanıtmak istiyorum, bu seferki tanıtmak istediğim eseri henüz bende bitirmiş değilim fakat şuana kadar gayet başarılı bir eser olduğu kanaatına vardım. Ahmet Haldun TERZİOĞLU’nun yazdığı bu kıymetli eserin adı Enver Paşanın Romanı. Öncelikle belirtmeliyim ki tarihimizde onlarca yüzlerce büyük insanlar ve kahraman komutanlar var. Türk Tarihinin kahramanlarını detayla tanımak istiyorsanız Ahmet Haldun TERZİOĞLU bu işte gayet başarılı benim kanatimce.
Bu büyük komutanlar serisi Alper Tunga’dan başlıyor Mete Han, Kiok Han diye onlarca eseri ile devam ediyor. İşte bu Enver Paşanın Romanı da o kıymetli tarihi romanlardan birisi. Bir konuya değinmek istiyorum, tarihimizde illa bir büyük şahsiyeti yüceltmeye değil hepsini sahiplenmeye adanmış bir düşünce ile yola çıkıyorum. Fatih Sultan Mehmet’te bizim Mustafa Kemal Atatürkte bizim. Enver Paşa da bizim Kanuni Sultan Süleyman da.

Tarihini bilmeyen geleceğinide bilemez. Tarihine sahip çıkamayanlar geleceğine hiç sahip çıkamaz görüşü ile tarihi kitaplar sepetime bir kitap daha eklemiş olmanın sevinci ile bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum. Tarihimize sahip çıkmalıyız. Her kim ve ne olursa olsun bizden olana hakaret ve hainlik sıfatını yapıştırmadan önce araştırmalıyız. Bazı kesimler Enver Paşaya Hain yaftası yapıştırıyorlar fakat tarihin gördüğü en büyük Turan aşıklarından bir tanesi de Enver Paşanın ta kendisidir. Enver Paşanın askeri anlamda yaptıkları eleştirilebilir, seçimleri eleştirilebilir fakat Türklüğü, milliyetçiliği ve vatan aşkı asla eleştiri konusu dahi olamaz. Enver Paşa askeri anlamda mağlubiyetler almıştır evet, fakat şu unutulmamalıdır ki tarihimizdeki büyük karekterleri düşman göstererek tarihimize ve Atalarımıza küfür ettirmenin hoşnutluğu ile bizi seyreden fırsatçı akbabaları sevindirmekten başka bişeyde yapmadığımız bilmemiz gerekiyor. Bu değerli insanları iyi analım sahip çıkalım.

Enver Paşanın Romanı’nda Enver Paşanın hayatını anlatmış büyük yazar. Doğduğu günden son anına kadar düşüncelerine yer vermeye çalışmış bu eserde. Büyük Turan Hayali ile yanıp kavrulan bir komutanımızın bir paşamızın hayatını okumak hepimizin ufkunu açacaktır. Sizlere bu anlamda iyi okumal diliyorum. Enver Paşa da bizim Mustafa Kemal Atatürk te.

 

mskorkt

1994 yılının Nisan ayında Ankara/Altındağ da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi sincan keçiören ve karacaören olmak üzere 3 farklı okulda aldığım eğitim ile tamamladım. Lise de bilgisayar merakımdan dolayı seçtiğim Anadolu Teknik Lisesinden mezun olduktan Sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim. Zorunlu stajımı Samsung Yetkili servisin de tamamladım. Eğitimini yeni tamamlamış birisi olarak tecrübesizlik nedeniyle yazılım firmaların da iş bulamama sıkıntısını aşmak adına üniversite öğrencilerinin yazılım projelerini ücreti karşılığın da yaparak kendimi geliştirdim. Daha Sonra Netnet ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri isimli firmada görev aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir